یادداشت/به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی؛

هدف روز جهانی موزه شناخت و معرفی موزه‌ها به جامعه است

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۴ کد : ۱۶۶۲۶ اخبار
تعداد بازدید:۶۸
رئیس اداره موزه‌ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران در یادداشتی فرارسیدن روز موزه و هفته میراث‌فرهنگی را تبریک گفت.
هدف روز جهانی موزه شناخت و معرفی موزه‌ها به جامعه است

به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره موزه‌ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران؛ محمدجواد جامه بزرگی رئیس اداره موزه‌ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران در یادداشتی فرارسیدن روز موزه و هفته میراث‌فرهنگی را تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

۱۸ مه برابر با ۲۹ اردیبهشت‌ماه روز جهانی موزه نامگذاری شده است. هدف روز جهانی موزه شناخت و معرفی موزه‌ها به جامعه است تا مردم و متخصصین به‌صورت مستقیم از موزه بازدید کنند و درباره چالش‌هایی حوزه موزه‌داری به بحث و گفتگو بپردازند.

موزه به‌عنوان میراث فرهنگی، علمی و تاریخی یک ملت، جایگاه و ارزش والایی دارد. در موزه‌ها میراث ملموس و ناملموس جامعه بشری نگهداری می‌شوند و فضایی را برای آموزش، پژوهش و مطالعات بیشتر فراهم می‌کنند.

موزه‌ها در تبادلات فرهنگی، غنی‌سازی فرهنگ‌ها، همکاری و صلح میان مردم نقش بسیار پررنگی دارند. همچنین موزه‌ها به عنوان یک منبع اطلاعاتی که از فرهنگ و ریشه‌های گذشته ما سرچشمه گرفته است، تشکیل شده‌اند.

دانشگاه تهران دارای موزه‌هایی در حوزه‌ فرهنگی، علمی و تاریخی است، که می‌توان به باغ موزه نگارستان، خانه موزه مقدم، موزه جانورشناسی، موزه گیاه‌شناسی و ... اشاره کرد.

در باغ موزه نگارستان و خانه موزه مقدم همواره در راستای معرفی این مجموعه‌ها به جامعه و ارائه خدمات به متخصصین  تلاش شده است. خوشحالیم که به استحضار برسانیم اولین همایش علمی و جشنواره موزه‌های دانشگاهی کشور به منظور  توسعه و ارتقای فرهنگ موزه‌های دانشگاهی کشور و  مشارکت دادن جامعه علمی در ارتقای کمی و کیفی موزه‌های دانشگاهی، توسعه نظری و عملی موزه های دانشگاهی کشور در 26 اردیبهشت ماه سال جاری با مشارکت علمی و هنری دانشگاهیان با موفقیت برگزار شد.

به امید روزهایس پر سلامتی و درو از از کرونا


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.