برگزاری آیین تجلیل از انجمن‌ها و فعالان حوزه تهران‌شناسی در باغ موزه نگارستان

۱۶ مهر ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۵ کد : ۱۵۴۲۹ اخبار
تعداد بازدید:۶۳
همزمان با نخستین روز هفته تهران، با نام «مکتب تهران؛ فرهنگ و هنر» آیین تجلیل ‌از انجمن‌ها و فعالان حوزه تهران‌شناسی به همت شهرداری منطقه ۱۲ به تاریخ ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۹ در باغ موزه نگارستان برگزار شد.
برگزاری آیین تجلیل از انجمن‌ها و فعالان حوزه تهران‌شناسی در باغ موزه نگارستان

 به گزارش روابط عمومی اداره امور موزه‌ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران؛ همزمان با نخستین روز هفته تهران، با نام «مکتب تهران؛ فرهنگ و هنر» آیین تجلیل ‌از انجمن‌ها و فعالان حوزه تهران‌شناسی به همت شهرداری منطقه ۱۲ به تاریخ  ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۹ در باغ موزه نگارستان برگزار شد.

در این مراسم محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، علی‌محمد سعادتی شهردار منطقه، مهرشاد کاظمی رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران، استادان تهران‌شناسی نظیر نصرالله حدادی، نمایندگان برخی انجمن‌های تهران‌شناسی و جمعی از خبرنگاران، عکاسان و فعالان فضای مجازی حضور داشتند.

سعادتی در این مراسم گفت: تهران را گوهری ارزشمند دانست و شهرداری منطقه ۱۲ در قلب تهران به عنوان مهمانخانه شهر که گنجینه‌ هویت این شهر را در خود جای داده، مسئول و امانت‌دار این گوهر گرانبهاست.

وی با تاکید بر اینکه ما در مدیریت شهری زمانی می‌توانیم در انجام مأموریت‌ها موفق باشیم که زمینه تعامل با شهروندان را به عنوان صاحبان اصلی شهر افزایش دهیم، ادامه داد: امروز روز شماست که همچون پلی میان ما و شهروندان قرار دارید؛ چراکه ما به‌تنهایی نمی‌توانیم به این هدف نائل آییم و این گوهر در واقع با قلم و هنر فعالان حوزه تهران‌شناسی صیانت می‌شود و قدر و قیمت می‌یابد.

شهردار قلب تهران با بیان اینکه ارزش‌های ملموس و ناملموس شهر، زمانی پاسداری می‌شود که شهروندان به عنوان صاحبان اصلی آن نسبت به آن ارزش‌ها آگاه باشند و رسالت خود را در عرصه پاسداشت آنها انجام دهند، اظهار داشت: تک‌تک شهروندان باید اهتمام و رسالت خود را در پاسداری از این ارزش‌ها بالا ببرند و در این زمینه انجمن‌ها و فعالان رسانه‌ای حوزه تهران‌شناسی، نقش بی‌بدیلی برای افزایش آگاهی و شناخت شهر تهران به عهده دارند.

در ادامه حق‌شناس عضو شورای اسلامی شهر تهران با ابراز تأسف از اینکه تهران با همه ارزش‌های تاریخی و فرهنگی‌اش، مقصد گردشگری نبوده است اظهار داشت: جا دارد تهران مقصد گردشگری باشد، اما در آماری که در تمام سال‌های گذشته از گردشگران خارجی داریم، تمام گردشگران به تهران وارد می‌شوند؛ اما تهران مقصد گردشگری آنان نبوده است.

وی افزود: ده‌ها شهر این مرز و بوم مقصد‌های ارزشمندی برای گردشگری هستند، اما آیا ما توانستیم در کنار اصفهان و شیراز و مشهد، تهران را هم به عنوان مقصد گردشگری معرفی کنیم؟ در این حوزه کم‌کاری داشته‌ایم، اما با فعال‌کردن انجمن‌های که هدف آنها شناسایی تهران باشد، این امکان فراهم می‌شود که تهران را بیشتر معرفی کنیم.

در این روز از مریم اطیابی، روزنامه نگار حوزه میراث فرهنگی و سعید فتوحی فعال رسانه ای و پژوهشگر تهران و دیگر فعالان حوزه تهران شناسی تقدیر شد.

کلید واژه ها: باغ موزه نگارستان باغ نگارستان


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.