عضویت در کانون هواداران بازدید مجازی موزه نگارستان

همایش قراخانیان در گستره فرهنگ و تمدن ایران در دانشگاه تهران برگزار می شود

همایش قراخانیان در گستره فرهنگ و تمدن ایران به همت کانون مطالعات بینارشته ای معاونت فرهنگی و اجتماعي دانشگاه تهران، چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷، از ساعت ۹ تا ۱۷، در باغ ‌موزه نگارستان دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

این همایش با هدف بازشناسی موقعیت قراخانیان در ارتباط با فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی (تعاملات فرهنگی و تمدنی جهان ایرانی اسلامی با جامعه و حکومت قراخانیان) برگزار می‌شود.

در سطوحی فراتر، این همایش در پی بررسی و بازشناسی پیوندهای تاریخی ایران با آسیای مرکزی در زمینه‌های فرهنگی، ادبی، زبانی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در یک بازه زمانی چهار سده‌ای منتهی به حمله مغولان است. بیشینه قلمرو قراخانیان در حال حاضر شامل بخش‌هایی از قزاقستان، ازبکستان، قرقیزستان، تاجیکستان، افغانستان، روسیه، چین و مغولستان است؛ کشورهایی که عمده آنان از همسایگان و محیط پیرامونی ایران هستند و مناسبات ایران و این کشورها از اهمیت بالایی برخوردار است.

افزایش آگاهی از تاریخ مناسبات ایران و قراخانیان در وجوه گوناگون، سرمایه‌ای برای ارتقای مناسبات کنونی ایران با شمار زیادی از همسایگان و شرکای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، چه در سطوح سیاسی و چه مردمی است.

پذیرش مقالات در چارچوب تحقق هدف فوق صورت خواهد گرفت.

برچسب,,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *Captcha loading...